niedziela, lutego 03, 2013

O miłości mocniejszej niż śmierć czyli walentynki 2013

Królewski pałac Buçaco położony w malowniczym lesie, w pobliżu kurortu z wodami termalnymi Luso.

Myślę, że powinien już być w sprzedaży lutowy numer Mojego Gotowania. Serdecznie zapraszam do przeczytania tam krótkiej walentynkowej opowieści o najsłynniejszym romansie w historii Portugalii. Bohaterami są Dom Pedro I król Portugalii i hiszpańska dama dworu Inês de Castro.

Obraz przedstawiający koronację Inês de Castro, kopia znajduje się w fundacji jej imienia w Coimbrze w Quinta das Lagrimas  (Dworze Łez).

Będzie to wyprawa po miejscach związanych z tragicznymi losami kochanków, głównie po środkowej Portugalii, z miastami Coimbra i Alcobaça.  Nie zabraknie smakołyków z regionu Bairrada i .... elementów horroru.

Jedno z lepszych portugalskich win musujących z Caves Aliança. Ciasteczka o nazwie "sekrety Pedro" ze słynnej cukierni Alcôa przed klasztorem Alcobaça, gdzie pochowani są nasi kochankowie

Jak na walentynki przystało jest tam też parę słów o najlepszym portugalskim winie musującym, z tych samych zresztą okolic.

Zapraszam serdecznie do lektury.

3 komentarze:

 1. Oj, to muszę kupić. Tragiczna miłość i do tego smakołyki omotały mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również muszę ją przeczytać uwielbiam takie historie:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszko jeśli będziesz miała skan artykułu to chciałabym Cię poprosić o jego przesłanie. Znowu mieszkam poza Polską, a Twój artykuł bardzo chcę przeczytać.
  Dopiero zauważyłam, że wydaliście przewodnik! Bardzo się cieszę :)
  e.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wizytę na blogu i komentarze.